Yorgan ve Battaniye Yıkama

Yorgan ve battaniye yıkama özellikle halı yıkama firmalarının bünyesinde ek olarak yer alan hizmetleri arasındadır. Bu yüzden yorgan ve battaniye yıkatmak istediğiniz halı yıkama firmasının gerçekten, kurumsal ve tüm hijyenik koşulları içeren bir firma olmasını gözeterek tercih etmelisiniz.

Yorgan ve Battaniye Yıkama

Yorganlar; doğrudan cilde temas eden ve bizleri kış boyu saran örtülerdir. Yorganların temiz ve hijyenik olması özellikle sağlık açısından önemlidir. Yatak odasında zaman genelde uykuda geçer. Uyku anında yorganla temas halinde bazı cilt partikülleri; yastık, yorgan ve battaniyelere bulaşarak ‘’mite’’ adı verilen toz böceklerinin üremesine etken olur. Bunlar bir takım cilt hastalıklarına ve astım gibi alerjik hastalıklara neden oluştururlar. Bu durumun yaşanmaması için yorgan ve diğer yatak eşyalarının düzenli olarak yıkanması şarttır.

Yorganların elde yıkanması ya da makine içerisinde yıkanması tam olarak temizlenmesini sağlayamaz, ayrıca iyi durulanamaması nedeniyle içerisinde deterjan kalıntılarının kalmasına etken olur. Bu durumun oluşması da sağlık açısından sakınca yaratır. Bu nedenle profesyonel olarak yıkama yapılması gereklidir. Sistemli olarak yorganların yıkanması hem gereken hijyeni oluşturacak hem de içerisinde oluşan, üreyen mikroorganizmaların da yok olmasını sağlayacaktır. Profesyonel olarak yıkama hizmeti; düzenli olarak yorganlarınızı yıkattığınız taktirde uzun süre sağlıklı olarak kullanmanıza olanak tanıyacak şekilde yerine getirilir.

Yorganlar, kış aylarında sürekli kullanım halinde olması nedeniyle sık kirlenir ve kış nedeniyle kuruyan ciltlerden dökülen partiküllerin birikmesine yol açar. O açıdan en sağlıklısı rutin aralıklarla profesyonel yıkama hizmeti veren firmalara teslim etmektir. Yorganların; elyaf, pamuk ve yün olması farklı yıkama sistemleri ve programı kullanılmasını gerektirir. Bu sayede en iyi şekilde yıkama sağlanmaktadır. Kış aylarında çok kullanılan diğer örtüler arasında yer alan battaniyeler de aynı şekilde yorganlar gibi düzenli olarak yıkanması ile sağlıklı nefes almanızı ve rahat uyumanızı sağlayacaktır. Uzun süre yıkanmayan yorgan ve battaniyeler kaşıntıya neden olarak uyku düzeninizi de bozacaktır.

yatak3